Вчимо дитину розмовляти

У житті мами дуже багато клопотів: домашнє господарство, догляд за дитиною, стоворення гармонії в маленьком родинному колі, і дитині треба допомагати розвиватись. Як же все встигнути? І не менш важливе питання: що саме треба робити з народження, а що може зачекати до дитсадка чи і до школи? Ось кілька найпростіших порадд для розвитку мови.

Ще у маминому лоні малюк впізнає голоси мами і тата, реагує на них. До того ж, вчені встановили, що перші  50 слів дитина починає впізнавати задовго до того, як почне їх вимовляти. Висновок очевидний. Починати розмовляти з дитиною треба якомога раніше і якомога більше. Важливо вимовляти слова чітко і виразно, обов’язково повністю, не ковтаючи закінчення.

Дитині потрібно бачити вашу артикуляцію, тому спочатку приверніть її увагу до свого обличчя якимось цікавим звуком. Речення мають бути простими і повними. У перші  півроку  акцент варто робити на емоційності, а після 6 місяців на простоту мови.

Намагайтесь переставляти слова місцями і вимовляти  послідовно різні форми: «Де Софійчині черевички?», «Ось черевички», «Дуже гарні черевички», «Так, це черевички», «Зараз ми вдягнемо черевички», «На ніжки», «На праву ніжку», «А тепер на ліву ніжку». Говоріть голосно, виразно і з невеликими паузами – так дитині легше виокремити слово у  мові.

Варто залишати паузи для можливої відповіді дитини, навіть якщо вона ще зовсім не вміє розмовляти, то подумки вже відповідатиме. А вголос ви відповісте за неї: «Яку ми шапочку вдягнемо? Так, оцю, червону

Займенник дитина опанує ще не скоро, тому варто себе і дитину називати у третій особі. Наприклад, «Зараз мама розчеше Софійці волоссячко». Пам’ятайте про емоційне забарвлення мови (позитивне).

Постійно розмовляйте з дитиною. Наприклад, на прогулянці розповідайте малюку як гавкає собачка, нявкає котик, каркає ворона, кує зозуля (так-так, тисячі разів за рік J), які гарні високі дерева, зелена травичка, кольорові квіточки.

Зі старшою дитиною можна обговорювати складніші теми: про гарний зимовий день, що скоро настане весна, розтане сніг, прилетять ластівки. Згадати всі пори року, і т.д.

Поки ви зайняті домашніми справами, можна погратися в слова. Ви кажете слово, а малюк визначає, чи є у ньому, наприклад, звук «Б», «Р», «О». Кожне слово вимовляйте максимально чітко. Ця вправа тренує фонетичний слух.

Оставить комментарий

Комментарии: 0